Zajímavé...

* Biskupové Slovenska zvou na konferenci s kardinálem Müllerem
* Život Cirkve ve světě 2/2018

Bischof-GL-Müller, foto: user:Dr. Meierhofer, <br>CC BY-SA 3.0, cs.wikipedia.org Bratislava, 9.1.2018 (TK KBS) "Aktuální otázky lidské mravnosti" je název mezinárodní konference, na kterou zve 6. února 2018 v Bratislavě Konference biskupů Slovenska (KBS). Hlavním hostem bude německý kardinál Gerhard Ludwig Müller, emeritní prefekt Kongregace pro nauku víry. Sympozium se uskuteční u příležitosti 25. výročí encykliky sv. Jana Pavla II. "Veritatis splendor" o základních otázkách církevní nauky o mravnosti.

Mezinárodní konferenci otevře předseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

Kardinál Müller bude mluvit o obsahu, poselství a výzvách encykliky "Veritatis splendor".
S tématem "Svědomí a pravda" vystoupí profesor morální teologie Livio Melina, prezident Papežského teologického institutu sv. Jana Pavla II. v Římě.
O "Mravním jednání" bude hovořit profesor filozofické antropologie Stephan Kampowski ze stejného institutu.
Závěrečnou přednášku bude mít rektor Kněžského semináře sv. Františka Xaverského v Badíně Ján Vígľaš, který přiblíží téma "Vnitřní nezřízené skutky".

Pozvané osobnosti se pokusí odpovědět na některé aktuální otázky lidské mravnosti. V rámci bloků bude prostor i pro diskusi.

"V posledních desetiletích papežové nabídli věřícím několik výjimečných dokumentů, které se týkají mravnosti. Význam encykliky "Veritatis splendor" se ukázal i v diskusích na biskupských synodách o rodině a v apoštolské exhortaci "Amore laetitia". Jsem přesvědčen, že tato akce nabídne skrze výborné přednášející prostor na porozumění aktuální diskuse v tak klíčových tématech jako je pravda, svědomí, či mravní jednání. Lidé obvykle vědí, že se mají chovat mravně. Tato událost každému účastníkovi může pomoci chápat, co to znamená v konkrétnosti," říká výkonný sekretář KBS, Anton Ziolkovský

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím registračního formuláře. Poplatek 10 eur je třeba uhradit do 31. ledna 2018, je určen na úhradu občerstvení a části nákladů na řízení konference. Konferenci organizuje Konference biskupů Slovenska ve spolupráci s Římskokatolickou cyrilo-metodějskou bohosloveckou fakultou Univerzity Komenského v Bratislavě. Uskuteční se v jej Aule Benedikta XVI.

Více informací lze nalézt na konferencie.kbs.sk.

Převzato z http://modlitba.sk/, článek Život Cirkvi vo svete 2/2018 naleznete TADY

Alexa_Volovenco, CC0 Public Domain / FAQ, pixabay.com

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 13. 01. 2018 | 719 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: http://modlitba.sk/
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 412624
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace