Zajímavé...

Biskup Strickland opětovně potvrzuje, že homosexuálové bez pokání a cizoložníci nemohou přijímat svaté přijímání

Kelk en Hosties, Carolus, CC BY-SA 2.5, commons Biskup Jospeh Strickland z Tyleru v Texasu vydal dnes, 12. září 2023, nový pastýřský list. Níže uvádíme jeho plné znění.





Moji drazí synové a dcery v Kristu:

Píši vám dnes, abych podrobněji rozebral druhou základní pravdu, o které jsem mluvil ve svém prvním pastýřském listě vydaném 22. srpna 2023: „Eucharistie a všechny svátosti jsou božsky ustanoveny, ne vyvinuty člověkem. Eucharistie je skutečně Kristovo Tělo a Krev, Duše a Božství a přijímat ho ve svatém přijímání nehodně (tj. ve stavu těžkého, nekajícího se hříchu) je zničující svatokrádež pro jednotlivce i pro Církev.” (1 Kor 11, 27–29).

Svátosti jsou základními prvky plnosti života v Kristu a jsou především příběhem Boží lásky. Svátosti jsou kanály Boží milosti, které proudí od samotného Krista, vtělené lásky mezi námi, a posvěcují každého z nás na naší cestě do nebe. Jsou viditelnými znaky Boží lásky k nám.

Prostřednictvím důstojného přijímání svátostí se nadpřirozená Boží milost ’zjevuje ve viditelné a hmatatelné podobě a v každém z nás se zjevuje dílo Boží spásy'. Jak uvádí Katechismus Katolické církve: „Svátosti jsou účinné znaky milosti, stanovené Kristem a svěřené Církvi, kterými se nám rozdává Boží život. Viditelné obřady, kterými se svátosti slaví, označují a zpřístupňují milosti vlastní každé svátosti. Přinášejí ovoce v těch, kteří je přijímají s požadovanými dispozicemi.” (KKC 1131).

foto z: jenikov.net


Katolická církev má sedm svátostí: Svátosti: křest, biřmování, eucharistie, smíření (zpověď), pomazání nemocných, manželství a svěcení. Svátosti nejsou navzájem izolovány, ale jsou navzájem utkány v jednotě božského života, který odráží a spojuje nás se službou Ježíše Krista a jeho Církve.

Svatí a doktoři Církve nám poskytli mnoho krásných úvah, nad kterými můžeme uvažovat, pokud jde o původ svátostí. Svatý Tomáš Akvinský řekl, že z probodnutého Kristova boku „vytékaly svátosti Církve, bez kterých není možné vstoupit do života, který je pravým životem. Ta krev byla vylita na odpuštění hříchů; ta voda je to, co tvoří kalich, který dává zdraví.

Eucharistie je v samém středu našeho svátostného života, protože Eucharistie JE reálnou přítomností samotného Krista. Mým záměrem v tomto listě je mluvit hlavně o Eucharistii a o důležitosti nepřijímat našeho Pána ve svatém přijímání nehodně. O ostatních svátostech budu podrobněji mluvit v budoucích pastýřských listech.

Eucharistie: Jednoduše řečeno, Eucharistie je zdrojem a vrcholem křesťanského života. Je to Tělo a Krev, Duše a Božství našeho Pána Ježíše Krista – jeho skutečná přítomnost mezi námi. Když požíváme Eucharistii, nadpřirozeným způsobem se začleňujeme do Krista a zároveň jsme spojeni se všemi ostatními, kteří patří ke Kristovu tělu.

Svaté přijímání je důvěrné setkání s Ježíšem Kristem. Ježíš řekl:

„Amen, amen, pravím vám: Když nebudete jíst tělo Syna člověka a pít jeho krev, nebudete mít v sobě život. Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den. Vždyť mé tělo je skutečný pokrm a má krev je skutečný nápoj. Kdo jí mé tělo a pije mou krev, zůstává ve mně a já v něm. Jako mne poslal živý Otec a já žiji z Otce, tak i ten, kdo jí mne, bude žít ze mne. To je ten chléb, který sestoupil z nebe; ne takový, jaký jedli otcové a umřeli. Kdo jí tento chléb, bude žít navěky.“

Jeden z nesčetných příběhů z dějin Církve přináší krásné poselství o síle Eucharistie. Svatý Damián z Molokai, belgický kněz v polovině 19. století, byl poslán na misijní pole na Havaji, kde měl strávit svůj život péčí a službou těm, kteří byli postiženi malomocenstvím. Svatý Damián dlouhá léta miloval kolonii malomocných a staral se o ni sám, staral se o fyzické a duchovní potřeby všech členů komunity. Mohli bychom se ptát, co mu mohlo dát duchovní sílu na tak náročnou a srdceryvnou misi, misi, která skončila tím, že se sám nakazil touto nemocí a zemřel na ni. Svatý Damián nám dává odpověď: řekl, že to byla Eucharistie.

Jozef Damien De Veuster v roce 1888, rok před smrtí, volné dílo, wiki...


Svatý Damián napsal: „Kdyby nebylo neustálé přítomnosti našeho Božského Mistra v naší skromné kapli, nebylo by mi možné vytrvat ve sdílení údělu trpících na Molokai… Eucharistie je chléb, který dává sílu… Je zároveň nejvýmluvnějším důkazem jeho lásky a nejmocnějším prostředkem, jak v nás rozvíjet jeho lásku. On se každý den dává, aby naše srdce jako žhavé uhlíky zapálila srdce věřících.

Eucharistie byla duchovní silou svatého Damiána a Pán chce, aby byla i naší silou.

Život ve svatosti jako členů Katolické církve, mystického Kristova těla, závisí na víře v reálnou přítomnost Ježíše Krista v Eucharistii. Od samého počátku Církve až dodnes svatí a mučedníci žili a umírali pro svou víru ve Skutečnou přítomnost; králové a obyčejní lidé klečeli bok po boku ve víře ve Skutečnou přítomnost; a nesčetné eucharistické zázraky na celém světě nadále svědčí o Skutečné přítomnosti našeho Pána v Eucharistii. Během věků Církev dospěla k hlubšímu a hlubšímu pochopení tohoto posvátného tajemství, které dnes známe jako dogma o transsubstanciaci.

Transsubstanciace je slovo, které Církev používá k popisu změny, která se uskutečňuje při každé mši svaté, když kněz vysloví slova konsekrace: "Toto je mé Tělo." "Toto je moje Krev." Když kněz vysloví tato posvátná slova, podstata chleba a vína se přeměňuje naším Pánem na jeho Tělo a Krev a zůstává jen vzhled (tedy fyzické vlastnosti) chleba a vína. Naše smysly tuto proměnu nemohou vnímat, ale v tomto posvátném okamžiku, kdy se setkává nebe se zemí, je pro nás zmrtvýchvstalý Kristus skutečně přítomen v každé mši svaté, tak jak nám řekl, že bude: „A hle, já jsem s vámi po všechny dny až do skončení světa.” (Mt 28, 20).

foto R. Tomek


Jako katolíci jsme s radostí povinni věřit, že Kristus je skutečně přítomen v Eucharistii.

V prvním listě Korinťanům nám svatý Pavel říká: „Kdo by tedy jedl chléb nebo pil Pánův kalich nehodně, bude se muset zodpovídat za Pánovo tělo a krev. Člověk by měl zkoumat sám sebe, a tak jíst chléb a pít kalich. Neboť kdo jedl a pil bez rozlišení těla, jedl a pil soud nad sebou samým.” (1 Kor 11, 27–29)

Při každé mši svaté se bezprostředně před přijetím Kristova těla ve svatém přijímání modlíme: „Pane, nejsem hoden, abys vešel pod mou střechu, ale řekni jen slovo a moje duše bude uzdravena.“ Když se modlíme tuto modlitbu, uznáváme, že všichni jsme hříšníci, a proto nejsme hodni přijmout Tělo a Krev Páně z vlastní vůle, ale uznáváme, že Jeho nejvyšší dílo milosrdenství nás činí hodnými, ” když se rozhodneme se přijmout Jeho milost a přizpůsobit svůj život Jeho milosti.

Základní výzvou pro nás všechny je, abychom se individuálně snažili o svatost a abychom se ujistili, že každý smrtelný hřích, kterého jsme si vědomi, jsme před přijetím svatého přijímání svátostně vyznali. Přijímání Eucharistie při ignorování neodčiněného smrtelného hříchu v našem životě nebo bez rozlišování skutečné přítomnosti našeho Pána přináší spíše duchovní záhubu než hlubší život v Kristu.

Smrtelný hřích je každý hřích, jehož věc je těžká a který byl spáchán úmyslně a s plným vědomím jeho závažnosti. Mezi tyto těžké záležitosti patří (mimo jiné): vražda, přijetí potratu nebo účast na něm, homosexuální skutky, pohlavní styk mimo manželství nebo v neplatném manželství, úmyslné propadnutí nečistým myšlenkám, používání antikoncepce atp. Máte-li dotazy týkající se hříchů nebo potřeby svátostné zpovědi, naléhavě vás vyzývám, abyste si promluvili se svým farářem; a pokud jste spáchali smrtelný hřích, prosím vás, abyste se před přijetím Eucharistie vyzpovídali.

Kodex kanonického práva z roku 1983 uvádí:

Člověk, který si je vědom těžkého hříchu, nemá … přijímat Tělo Pána bez předchozí svátostné zpovědi, není-li přítomen vážný důvod a není možnost zpovědi; v takovém případě má mít na paměti povinnost vykonat úkon dokonalé lítosti včetně úmyslu se co nejdříve vyzpovídat.” (CIC 916).

Toto učení se nachází i v Didaché, raně křesťanském dokumentu z období kolem roku 70 n.d. l. Tyto dokumenty, napsané s odstupem téměř 2 000 let, zdůrazňují, že Církev'neustále chápe důležitost uvědomování si svých hříchů a snahy o svátostnou zpověď, když je to nutné. Žijeme-li záměrně způsobem, který je v rozporu s učením katolické víry, a tvrdohlavě se držíme přesvědčení, která jsou v rozporu s pravdou, kterou učí Církev, dostáváme se do stavu vážného duchovního nebezpečí. Můžeme se utěšovat tím, že to lze napravit, protože hojné Boží'milosrdenství je nám vždy k dispozici, ale musíme se pokorně kát a vyznat své hříchy, abychom dostali jeho odpuštění.

Tímto se dostávám k dalšímu bodu, o kterém bych chtěl mluvit, protože se o něm pravděpodobně bude diskutovat na nadcházející synodě o synodalitě.

johnhain, CC0 Public Domain, /pixabay.com


Hodně se diskutovalo o osobách, které se identifikují jako členové LGBTQ komunity a chtějí přijmout svaté přijímání. Považuji za důležité uvést v tomto pastýřském listu následující: Církev nabízí lásku a přátelství všem jednotlivcům LGBTQ, jak to nabízí Kristus každému z nás, a Církev se snaží umožnit každému člověku žít autentické povolání ke svatosti, které pro něj zamýšlí Bůh.

Musíme však jasně říci, že Církev nemůže nabídnout svaté přijímání osobě, která aktivně žije ve vztahu s osobou stejného pohlaví, nebo pokud osoba nežije jako pohlaví, pro které ji Bůh stvořil při jejím početí a narození. Církev učí, že ti, kdo zažívají pocity náklonnosti ke stejnému pohlaví nebo genderovou dysforii, nehřeší jednoduše proto, že takové pocity mají, ale svobodné jednání na základě těchto pocitů je hříšné a není v souladu s Božím záměrem pro své děti.

Pro ty, kteří zažívají tyto pocity, je to skutečně těžká cesta, proto vás povzbuzuji, abyste hledali duchovní a emocionální podporu u svého faráře a u věřících rodinných příslušníků a přátel, kteří vám mohou pomoci rozlišovat a žít autentické povolání ke svatosti, které pro vás Bůh zamýšlí. Rád bych vám nabídl i toto – bez ohledu na to, kdo jsme, musíme vždy pamatovat na to, že následovat Ježíše znamená následovat cestu kříže. Bude to těžké, ale buďte si jisti, že On po ní kráčí s námi, pokud ho o to prosíme.

geralt, CC0 Public Domain / FAQ, pixabay.com


Dodatečně chci jasně říci, že Církev nikdy neschvalovala a nebude schvalovat přijímání Eucharistie katolíkem, který setrvává v jakémkoli cizoložném svazku. Člověk musí nejprve litovat hříchu cizoložství a přijmout svátostné rozhřešení, a také musí mít pevné rozhodnutí vyhnout se tomuto hříchu v budoucnosti. Jinými slovy, cizoložství musí skončit, aby osoba mohla přijmout svaté přijímání. Ty, kteří možná byli v předchozím manželství, rozvedli se a nyní se chtějí znovu oddat, bych chtěl vyzvat, aby se obrátili na svého faráře, aby vám poradil a pomohl ve vaší konkrétní situaci.

Jako součást Kristova těla si musíme uvědomit, že všichni lidé jsou Božími dětmi; Kristus vylil svou krev za každého člověka. Milujeme a vítáme naše bratry a sestry, kteří nejsou katolíky, a měli bychom se snažit pozvat je do plnosti jedné, svaté, katolické a apoštolské Církve, kdykoli je to možné. Povzbuzuji vás, abyste se s nimi podělili o svou víru a pozvali je, aby se spolu s vámi zúčastnili mše svaté, i když nemohou přijímat svaté přijímání. V rámci sdílení své víry vás žádám, abyste se s nimi podělili o to, proč je Eucharistie tak výjimečná a proč je vyhrazena jen pro katolíky, kteří jsou ve stavu milosti (bez smrtelného hříchu) a kteří jsou v plném společenství s Církví.

Není málo velkých světců, kteří výstižně mluvili a psali o kráse, síle a duchovní účinnosti Eucharistie, od prvních církevních otců, jako byli svatý Justin Mučedník a svatý Ignác Antiochijský, přes doktory Církve, jako byli svatý Augustin a svatý Tomáš Akvinský, až po světce modernější doby, než byli svatý Petr Julián Eymard a papež svatý Pius X. Povzbuzuji všechny, aby si dali závazek učit se od věrných svatých, jako jsou tito, abychom prohloubili svou lásku a úctu k našemu eucharistickému Pánu, který dal své Tělo a Krev, Duši a Božství v dokonalé oběti za spásu světa.

Krása svátostí, zejména Eucharistie, nás vyzývá ke stále hlubšímu vztahu s Ježíšem Kristem, živým a přítomným mezi námi. Usilujme o hlubší víru, že Ježíš Kristus, který chodil mezi námi před 2 000 lety, zůstává s námi, jak to přislíbil. Svátosti jsou Kristus mezi námi a vyzývají nás, abychom žili jeho obětavou lásku ve všech našich vztazích s ostatními členy jeho těla – Církve.

www.piqsels.com/cs/ public-domain


Ať vás náš Pán požehná a ať se za vás přimlouvá naše Přesvatá Matka, abyste nadále rostli ve víře, naději a lásce.

Zůstávám vaším pokorným otcem a služebníkem,
+ Joseph E. Strickland
Biskup Tyleru v Texasu


Zdroj: https://www.lifesitenews.com/news/bishop-strickland-reaffirms-that-unrepentant-homosexuals-adulterers-cannot-receive-communion/

Převzato z https://www.lifenews.sk/, článek naleznete zde.

Bishop Joseph Strickland 2013, CC BY-SA 3.0, Peytonlow at English Wikipedia

Sdílet

Související články:
Indická baptistka si odnesla konsekrovanou Eucharistii ze mše sv. domů. Později ji však ze strachu vrátila, Eucharistie v kostele začala krvácet (08.04.2024)
Velikonoční zpověď nebo její levná karikatura (23.03.2024)
Víme vůbec, co je mše svatá? (06.03.2024)
Co děláš, že se tolik zpovídáš? (02.03.2024)
Hledej pokoj, který najdeš u SVATOSTÁNKU (24.02.2024)
OBĚŤ KRISTOVA A NAŠE Úvaha u příležitosti svátku Uvedení Páně do chrámu (01.02.2024)
Osmiletý chlapec se modlí k Nejsvětější svátosti, získává uzdravení pro svou rodinu (27.01.2024)
9 citátů svatých o svátosti smíření. (24.01.2024)
Ohlédnutí za přípravou na svátosti pro děti v Šumné v době adventu (05.01.2024)
Neuvěřitelný vánoční eucharistický zázrak (31.12.2023)
Ještě stále nevíte, proč je Eucharistie pro nás důležitá? (28.12.2023)
Démon zuřivě přiznal: Mocí tohoto Těla budu nucen odsud odejít (03.12.2023)
Příprava na svátosti pro děti v Šumné: O modlitbě (01.12.2023)
Svatí o hodnotě Eucharistie (11.11.2023)
Čím je možné zkrátit očistec (02.11.2023)
Příprava na biřmování (26.10.2023)
Eucharistický zázrak vede lidi k obrácení (12.10.2023)
O Adoraci (23.09.2023)
MŠE SVÁTÁ JE NEBEM NA ZEMI (07.09.2023)
Karol Dučák: Katabáze Krista a anabáze věřících při mši svaté (07.09.2023)
SPOLEHLIVÝ PROSTŘEDEK K OCHRANĚ PŘED ZKAŽENOSTÍ (22.07.2023)
12 citátů, které změní způsob, jakým prožíváte mši svatou (21.07.2023)
Apoštolský list papeže Jana XXIII. o úctě ke Kristově Krvi (18.07.2023)
Catalina Rivas; svědectví A. Polachové; podstata Kristova Těla se neztrácí miniaturností (13.07.2023)
Začínáme s přípravou dospělých na křest (16.06.2023)
Reálná přítomnost Božího Syna v Nejsvětější svátosti oltářní (11.06.2023)
POKUD NĚKDO POHRDÁ EUCHARISTICKÝMI DROBEČKY (10.06.2023)
Opravdu máme a jak velkou úctu k Eucharistii? (09.06.2023)
Chceš být zahanben při posledním soudu? (16.05.2023)
Velikonoční vigilie ve Vranově. Co vy a svátosti? (21.04.2023)
Hostie krvácí a zanechává obraz Krista (05.04.2023)
Sv. Páter Pio: NEOPOMÍNEJ POKLEKNUTÍ PŘED NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTÍ (21.03.2023)
Zpověď po dlouhých letech? (08.03.2023)
Eucharistie jako slunce (22.02.2023)
Dlouhý očistec za podávání Eucharistie na ruku (30.01.2023)
Pán Ježíš vysvětluje, čím je Eucharistie (19.01.2023)
O. Dominik Chmielewski - být dobrým člověkem nestačí. O svaté zpovědi (23.12.2022)
Ne politika, ale KRISTUS V NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI je nadějí a obnovou Církve a světa (19.11.2022)
Benedikt XVI: Písmo, Tradice, Církev (15.11.2022)
Pán Ježíš říká, jak udělat pořádek ve své duši - podmínky dobré zpovědi (04.10.2022)
Nepřetržitá adorace (27.09.2022)
P. Matúš Marcin: Eucharistie - přijímat na/přes ruce nebo přímo na jazyk? jak správně - uctivě? (video) (03.09.2022)
Padni na kolena, Ježíš Kristus přichází k lidem (08.08.2022)
P. Peter Šimko: Eucharistie v našich rukou je jako náš osud (03.08.2022)
Nový eucharistický zázrak v Mexiku? (02.08.2022)
P. Peter Šimko: Moc Eucharistie je mocí Ježíše Krista (29.07.2022)
Benedikt XVI.: setrvejte v adoraci (21.06.2022)
SVATOSTÁNEK S NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTÍ MÁ BÝT PRO KATOLÍKA CENTREM SVĚTA (18.06.2022)
CÍRKEV VŽDY STRÁŽILA ZJEVENOU NAUKU O EUCHARISTII A TRVALÉ PŘÍTOMNOSTI KRISTA. (18.06.2022)
K čemu nás mají vést eucharistické zázraky? Dodnes jich máme přes 120 (18.06.2022)
Eucharistie - pouhá památka nebo Boží Přítomnost ? (16.06.2022)
Účinky svatého přijímání (12.06.2022)
Otřít si ruku o svetr a nechat Krista spadnout na zem (08.06.2022)
MILUJME EUCHARISTICKÉ SRDCE KRISTOVO, které ďábel nenávidí a chce dnes v Církvi zničit úctu k němu (07.06.2022)
Kněží, nezapomínejte na srdce Marie a Ježíše (07.06.2022)
O navštěvování Ježíše Krista v Nejsvětější svátosti (05.06.2022)
EUCHARISTIE JE PRAVÉ KRISTOVO TĚLO POD ZPŮSOBEM CHLEBA A JEHO PŘEDRAHÁ KREV POD ZPŮSOBEM VÍNA (19.05.2022)
V blízkosti Fatimy hostie krvácí a vyzařuje světlo (06.05.2022)
PŘIJÍMAT EUCHARISTII V KLEČE JE STAROBYLOU PRAXÍ CÍRKVE A JE VÝRAZEM NEJHLUBŠÍ POKORY PŘED BOHEM (27.04.2022)
O. Šebestián ofm: Pevný bod na tomto světě... (05.04.2022)
Adorace změnila celé město (20.03.2022)
Rady od kněží o svaté zpovědi (20.03.2022)
S radostí Vám představujeme novou knihu: P. Dominik Chmielewski - Kristoterapie. (28.02.2022)
Úžasná moc Eucharistie (17.01.2022)
Zázračná, prorocká slova kněze při zpovědi (30.11.2021)
Moc posvěceného domova: exorcista odhaluje, proč posvěcení domova odpuzuje zlé duchy (09.10.2021)
Úvaha o Eucharistii (12.09.2021)
Karol Dučák: Jak slavil apoštol Petr mši svatou (23.08.2021)
Bývalý satanista odhaluje přítomnost Ježíše v Eucharistii (18.08.2021)
Jak často se zpovídat? (08.08.2021)
Kněz vysvětluje, proč je cizoložství vždy "smrtelným hříchem" (07.08.2021)
Zaslíbení Pána Ježíše pro duše, které ho navštěvují v Nejsvětější svátosti (05.08.2021)
František Xaver Olbert: Zpověď není o tom, aby člověk vždy vytáhl nový seznam hříchů (04.08.2021)
Zpytování svědomí podle svatého Ignáce z Loyoly (03.08.2021)
Eucharistická úcta, Orfilm (2021) - krásná promluva kněze, kterému mnohdy krvácí srdce... (25.07.2021)
P. Marián Kuffa - Co je to mše svatá a Eucharistie (video) (23.07.2021)
P. Montfort Okaa, SHL: Bůh má řešení na všechny problémy ve světě + modlitba a zaslíbení dvou Srdcí Lásky (19.07.2021)
Catalina Rivas: Boží prozřetelnost. Vize o smrti, jak ji neznáme 9 (12.07.2021)
Catalina Rivas: Boží prozřetelnost. Vize o smrti, jak ji neznáme 8 (08.07.2021)
Pět bodů přípravy na sv. přijímání (04.07.2021)
O tom, proč je měsíc červenec zasvěcený úctě k Předrahé Krvi Ježíše Krista (02.07.2021)
První čtvrtek v měsíci je dnem Eucharistie (01.07.2021)
Biřmování, aneb Lojza je konečně dospělý křesťan (01.07.2021)
'Eucharistická obnova' USA začíná v roce 2022: "Potřebujeme zánět a horlivost, nikoli program (24.06.2021)
Vladyka Milan odpovídá: Je možný křest lidí v bezvědomí? (18.06.2021)
Uzdravení kněze eucharistickým Ježíšem (06.06.2021)
Zázrak adorace - Kaple ustavičné adorace v přísném vězení (05.06.2021)
Adorace se může zdát tak zbytečná - svět ji však přímo zoufale potřebuje (03.06.2021)
Kardinál Cupich: "Milosti z Eucharistie bez ohledu na stav duše"? (15.05.2021)
Pozemská pouť P. Filipa M. Ant. Stajnera skončila / + film PŘÁTELÉ EUCHARISTIE 1., 2. a 3. díl (01.05.2021)
Karol Dučák: Mše podle misálu Pavla VI. není NOM! Nikdy nebyla! (28.04.2021)
Online vo svete - P. Dominik Chmielewski - Síla Eucharistie 2 (26.04.2021)
Online vo svete - P. Dominik Chmielewski - Moc Eucharistie (22.04.2021)
Karol Dučák: Stručný přehled vývoje názvosloví mše svaté od nejstarších dob křesťanství po dnešek (14.04.2021)
Svatá zpověď nebyla ustanovena na Velký pátek, ale na Velikonoční neděli. Je proto o radosti. (23.03.2021)
Stále stejné hříchy, stejné pokání ... má to smysl? 5 podmínek pro dobrou zpověď (23.03.2021)
Karol Dučák: Církev bez zpovědi už nemůže být katolická! (15.03.2021)
Je až tragické, co někteří lidé při zpovědi řeknou - Vladyka Peter Rusnák - Homilie (video) (11.03.2021)
Nově objevit drahocennost Eucharistie (26.02.2021)
Chodil jsem na mši každý den v týdnu a změnilo to můj život (13.02.2021)
O přípravě na zpověď (páter Slavko Barbarić, OFM) (28.01.2021)
Eucharistie jako klíč k 7 tajemstvím víry (11.01.2021)
Co je systémově relevantní? Poznámky ke koronaviru (09.01.2021)
Slovo kněze: Nechoďme ke zpovědi kvůli Vánocům * Může kněz odmítnout udělit rozhřešení? (17.12.2020)
"Zvu vás všechny ke zpovědi" (páter Slavko Barbarić, OFM) (07.11.2020)
10 úžasných faktů o síle Eucharistie (15.09.2020)
Mýtus, že svatá zpověď před knězem je zbytečná, hřích stačí vyznat před Bohem (03.09.2020)
Kněz se nenakazil podáváním Eucharistie do úst nakaženému + Život Cirkvi vo svete 32/2020 (13.08.2020)
Křest udělovaný pozměněnými svátostnými formulemi je neplatný (08.08.2020)
P. Montfort (Dvě Srdce Lásky): Buďte jedno se Dvěma Srdci Lásky a Bůh vás přijme (12.07.2020)
P. Matúš Marcin: Nevyznáváme všechny hříchy (24.06.2020)
Biřmování: Zamyšlení litoměřického biskupa Jana Baxanta (26.05.2020)
Virus, který odkrývá zapomenutý pramen svátosti manželství (23.04.2020)
Osm rad, jak prožít slavení mše svaté na dálku (20.04.2020)
Velikonoční smíření s Bohem - soukromá pobožnost (02.04.2020)
Duchovní svaté přijímání - 4. část: Ovoce přijímání (video) (02.04.2020)
Duchovní svaté přijímání - 3. část: Přijímání se přelévá do adorace (video) (01.04.2020)
Duchovní svaté přijímání - 2. část: Naše vnitřní dispozice (video) (31.03.2020)
Duchovní svaté přijímání - 1. část: Naše touha přitahuje Krista (video) (30.03.2020)
Jak je to nyní se svátostí smíření? Inspirace ze Slovenska (21.03.2020)
Bez víry nelze přijmout svátosti, vysvětluje Papežská teologická komise v novém dokumentu (05.03.2020)
TV LUX: Pečeť zpovědního tajemství (19.02.2020)
Ďábel vyhlásil otevřenou válku celibátu, manželství a Eucharistii. Tady je důvod. (14.02.2020)
O správném (a nesprávném) používání slova "křest" (11.01.2020)
Zpovědní zrcadlo z roku 1846 (16.12.2019)
Zpověď očima kněze (video) (05.12.2019)
Karol Dučák: Důležitost častého svatého přijímání (a jak se v minulosti přijímalo) 2. část (25.11.2019)
Karol Dučák: Důležitost častého svatého přijímání (a jak se v minulosti přijímalo) 1. část (24.11.2019)
Co jsou to odpustky a jak jim mám porozumět? V které dny a příležitosti je lze získat (04.11.2019)
Satanské mše jsou důkazem pravdy katolického učení (04.11.2019)
Proč mezi katolíky upadá víra v přítomnost Krista v eucharistii? (16.10.2019)
Svatá Eucharistie – tlukoucí srdce církve (16.10.2019)
Když kněz žehná, to já žehnám, říká Pán Ježíš. (03.09.2019)
Ježíš mě pokáral, když jsem slavil mši svatou (25.08.2019)
Děkujeme po přijetí Kristova Těla? (12.08.2019)
Tato hostie byla natočena - krvácející a pulsující planoucí srdce (27.06.2019)
Jak s láskou přijmout Pána Ježíše v Eucharistii? (22.06.2019)
Ďábel ví o Eucharistii mnohem více než běžní katolíci, proto se před ní třese a utíká (15.06.2019)
Manželství - živý obraz Nejsvětější Trojice (12.06.2019)
7 způsobů, jak se posvěcujeme Eucharistií (05.06.2019)
Poklady, které získáváš účastí na mši svaté (03.06.2019)
Zázraky ve farnosti jako ovoce nepřetržité adorace (+ krásná svědectví účastníků)) (01.06.2019)
Pro katolíky mají význam kříže s korpusem Pána Ježíše, a nikoli 'prázdné' kříže. Proč? (19.03.2019)
Mít užitek ze zpovědi (02.03.2019)
Karol Dučák: Přijímání pod obojí v Římskokatolické církvi (28.01.2019)
Nerezignujeme zbytečně často na přijímání Eucharistie? (29.12.2018)
Kdy mohu přijít pozdě na mši svatou? (16.12.2018)
Nudíte se na mši svaté? Inspirujte se světci, jak to změnit (16.12.2018)
Každý kněz má hlubokou úctu před kajícníkem (15.12.2018)
10 důkazů, že zpověď má moc osvobodit (30.11.2018)
Svátosti jsou dary od Boha a klíčovým pilířem duchovního života (09.10.2018)
* Jak strávit hodinu v adoraci?
* + Svědectví - Jak jsem uvěřila, že Eucharistie je živý Kristus?
(12.09.2018)
Exorcismem potvrzená Boží přítomnost v Eucharistii (31.07.2018)
Hodina lásky a svobody. Proč je eucharistický půst tak důležitý? (17.06.2018)
Kardinál: Přijímání nelze sdílet s nekatolíky jako například pivo nebo koláč (16.06.2018)
Dotek lásky při prvním svatém přijímání (15.06.2018)
Cesta Eucharistie - pobožnost k úctě Kristova Těla (15.06.2018)
10 mimořádných faktů o moci Eucharistie (03.06.2018)
Duchovní nebezpečí nedůstojných přijímání: klíčový bod v Amoris diskusi (11.05.2018)
Přijímat Eucharistii do úst nebo na ruku? Důležitý je vnitřní postoj (19.04.2018)
Ovoce adorace: rapidní pokles kriminality (09.03.2018)
Kardinál Sarah o úctě k eucharistii (27.02.2018)
Generální zpověď (16.02.2018)
TŘI MOCNÉ POSVĚCENÉ PŘEDMĚTY, KTERÉ BYSTE MĚLI MÍT DOMA (03.11.2017)
Na přijímání tzv. bezlepkových hostií se nic nemění (12.07.2017)
O 77 MILOSTECH A PLODECH, JEŽ VYPLÝVAJÍ ZE ZBOŽNÉ ÚČASTI NA MŠI SVATÉ (18.06.2017)
Ikona přijímání svatých tajemství Pánova těla a krve apoštoly (17.06.2017)
Kardinál Sarah: v eucharistické úctě se učte od sv. Jana Pavla II. a sv. Matky Terezy (15.06.2017)
Eucharistie nepřipouští redukce a manipulace (14.06.2017)
Letnice - dar zralosti ve víře (31.05.2017)
Jak se svatí připravovali na přijetí Eucharistie? Odpověď zní: s Pannou Marií! (28.05.2017)
* Fundamenty (49) Křest - základ křesťanského života
* Fundamenty (50) Křest a křestní milost
(11.04.2017)
Ježíš to nemyslel doslovně s jezením Jeho těla ... že? (+ video) (09.04.2017)
TV LUX: V SAMÁRII PRI STUDNI (109): Odpuštění a příprava na gen. zpověď (04.04.2017)
Bez zpovědi bychom už nebyli katolíky (14.03.2017)
Příprava na svátost biřmování (22.02.2017)
Fundamenty (53) Svátost nemocných (07.02.2017)
Osmiletý chlapec se modlí k Nejsvětější Svátosti, získává uzdravení pro svou rodinu (06.02.2017)
Odpouští ti Bůh vždy, když jdeš ke svaté zpovědi? Ano, ale ... (12.01.2017)
Zázrak při svaté zpovědi (30.12.2016)
Ježíš jako exorcista (07.10.2016)
Jak jsem pomohl hříšníkovi na smrtelné posteli aneb síla posledního pomazání (22.09.2016)
Svěcená voda – ochranná a léčivá síla pro křesťany (07.09.2016)
Svěcená voda – poklad církve! (07.09.2016)
Z vyprávění nemocničního kaplana (22.07.2016)
Aby biřmování nebylo rozloučení s Církví (21.06.2016)
Dotek lásky při 1. svatém přijímání (20.04.2016)
Eucharistický zázrak v Polsku (12.04.2016)
ZÁZRAK VŠECH ZÁZRAKŮ Reálná přítomnost Krista v eucharistii (09.12.2015)
Staň se skutečným kmotrem! (09.12.2015)
Myšlenky o Eucharistii (- nejen ke zpytování svědomí) (06.11.2015)
Kým má být kmotr (křestní rodič) pro naše dítě (16.09.2015)
Gratulujeme ke svatbám (13.07.2015)
Rozhovor s o. Vojtěchem Kodetem: Čím odtažitější vztah, tím horší zpověď (10.06.2015)
Láska přemáhá smrt, říká o. Mellone o svém předčasném kněžském svěcení (20.04.2015)
TV Lux: FUNDAMENTY - Co se děje při zpovědi, úkony kajícníka (01.04.2015)
Eucharistie není večeře s přáteli, ale mysterium (27.03.2015)
Příprava na dobrou svátost smíření (26.03.2015)
Kniha k Synodě: Kardinálové vysvětlují, proč rozvedení nemohou přijímat eucharistii a uzavírat nové sňatky (29.09.2014)
Svatební oznámení (30.08.2014)
Přechodná změna místa stálé zpovědní služby v Brně (21.05.2014)
Eucharistie, záruka vzkříšení (16.05.2014)
Altheina poslední zpověď* (09.04.2014)
Oblažující odpuštění (25.09.2013)
Dorotka - Boží dar (20.09.2013)
Stálá zpovědní služba v Brně (03.09.2013)
Účast na mši svaté (19.06.2013)
Křest změnil situaci (16.05.2013)
Bostonský masakr: Poslední pomazání bylo raněným a umírajícím odepřeno (30.04.2013)
SKVĚLÁ VOLBA (05.04.2013)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 28. 09. 2023 | 402 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace