Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 26. 3. 2020: Momentálně je možné vkládat nový obsah bez omezení, tj. včetně obrázků! Nyní řešíme určitý problém, týkající se vkládání komentářů. V přesunu budeme pokračovat ještě o týden později, tj. o víkendu 4./5.4.2020. Od pátku 3.4. opět nenahrávejte žádný obsah na weby a neměňte texty - bude probíhat další pokus o přesun a změny by se vám nepřekopírovaly na nový server. Děkuji za pochopení. P. Pavel
Foto

Betlémy na hradě Bítově

betlém Betlémy, které jsme s dětmi na faře ve Štítarech a na Šumné vyráběly, jsou již vystavené na hradě Bítově.

Ve spolupráci se školou na Šumné a hradem Bítovem jsme se s dětmi z náboženství zapojily do výroby betlémů. Už od října jsme připravovaly postavičky, ovečky a další doplňky pro koláž, kterou jsme postupně vyráběly ve Štítarech.


Karolínka u Štítarského betlému.


Další betlém – figurkový - jsme začaly vyrábět s dětmi na Šumné. Tam se scházíme jen jedenkrát za týden a to každý čtvrtek. V klubovně pod kostelem hrajeme různé hry, vyrábíme a zpíváme. Protože jsme tento betlém nestihly na Šumné celý dokončit, pracovaly jsme na něm ještě na faře ve Štítarech. Přibyly k němu postavičky tří králů a různé doplňky.


Karolínka u betlému, který vyráběly děti ze Šumné i Štítar.Šumensko-štítarský betlém.Odpoledne o čtvrté neděli adventní jsme s některými rodinami, dětmi a otcem Markem vyrazili na výstavu betlémů na hrad Bítov. Tam jsme si mohli vyslechnout povídání o adventu a vánočních zvycích, zazpívali jsme si koledu „Narodil se Kristus Pán“ a prohlédli jsme si krásné výtvory žáků ze ZŠ Šumná a mezi nimi i naše dva betlémy.

Někteří z návštěvníků.


Zde si můžete prohlédnout i další betlémy.


Ještě se můžete podívat, jak probíhalo vyrábění ve Štítarech.Sdílet

| Autor: Lucka Růžičková | Vydáno dne 26. 12. 2009 | 9597 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: s. k. Markéta
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 416830
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace