Foto

Adorační den ve Stálkách

adorační den 2015 Stálky S přicházejícím podzimem je opět adorační den v malé vesnici na státní hranici.

adorační den 2015 Stálky

První účastníci bohoslužby.Stálky

Nasloucháme evangeliu..... Kdyby dneska přišel mladík za Pánem Ježíšem, na co by se ho ptal?
Jemu šlo o spásu, on se ptá, to není nějaká nahodilá otázka, protože je to něco oč má starost. Co mám dělat?
Dneska by se mladí zeptali, pokud nejsou líní - co mám dělat, abych vydělal, co mám dělat, abych vydělal, co mám dělat, abych se uživil, co mám dělat, když nemám práci. A tak jakoby ta dnešní doba přinášela jiné starosti a jiné otazníky.

Tak, co mám dělat, abych měl život věčný?
Kdo se takto ptá?!
Pán Ježíš ukázal to největší, ne nějakou trošku. Jakoby řekl na zkoušku, opusť mateřskou školu a pojď na vysokou. A tak to zachovává. Dokonce být svobodný od světa. A být svobodný - je problém. Lidé toho schopni nejsou - většinou. A člověk dává něco ve svém životě. Snaží se to dělat dobře a usiluje o život věčný.

V náboženství jsem dětem říkal, že Pán Bůh nás má rád.
A láska se projevuje různými způsoby. Někdo řekne - já tě mám rád, já si tě vážím, já ti děkuji.
Jsou to slova, která něco vyjadřují anebo člověk dokáže lásku vyjádřit skutky tzn. že to není jenom o mluvení. A největší projev lásky je ten, když někdo za nás položí život.
Že dá všechno pro nás, za nás! Bůh tak miloval svět, že dal svého Syna. Tak ať nikdo neříká, že Bůh se nestará! On prostě všechno udělal. Dal nejvíc, dal světu Syna. Dal život, aby otevřel nebe, aby usmířil.


I za darebáky, za všechny, bez rozdílu. Nikomu nestranil. Dal život. Jsme za to vděčni?

My jsme tady minule měli "Poděkování za úrodu". To je taky láska - Pane Bože děkuji za to, co nám vyrostlo, my ti za to děkujeme. To je jeden z projevů lásky.

Děti dostávají v náboženství samolepky - za účast na mši svaté. První samolepku dostaly jako dárek.I když nikde nebyly.Tu další si už musí zasloužit.
Na té první je dar DS - moudrost. Moudrost je dar - ani nevíme, co máme. Najednou si uvědomujeme, všímáme a prožíváme Boží lásku, že nás to nenechá v klidu. Člověk dokáže vidět dál.

Svatý Augustin připomíná, že jsou dvě knihy. Jedna je příroda - co Bůh připravil pro člověka, aby tam četl. To mohou číst všichni. I ti co neznají písmenka.
Také dal druhou knihu - Písmo svaté, aby v ní člověk četl, aby ji poznával víc, aby se nespokojil s tím, že si prohlíží krásu Božího stvoření ( jak Bůh pro nás připravil krásné věci ), ale aby se dovídal z té hlubiny Božího srdce moudrost.
Tak nestačí jenom listovat v Písmu, že ho známe nazpaměť nebo že jsme ho přečetli desetkrát, ale má změnit náš život. To je moudrost. Že si tam nepotvrzujeme svoje jednání a svůj způsob života, který je někdy přizpůsoben tomu, co chceme my. Ale má to být tak, jak to chce také Pán Bůh.

Tak co mám dělat, abych měl věčný život?
Mít srdce velké...a Bože také pomoz,
protože my toho sami svou mocí schopni nejsme, ale snažit se můžeme a máme.
Amen....adorační den 2015 Stálky

Společná modlitba.


adorační den 2015 Stálky

Pohled od kostelních dveří.


adorační den 2015 Stálky

Modlitba díků a chval.


adorační den 2015 Stálky

V tichém chrámu vnímáme Boží blízkost.


adorační den 2015 Stálky

Pane, požehnej nám.


Bohu díky.Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 12. 10. 2015 | 2407 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 414969
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace