Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 7. 4. 2020: Přesun webů je zdárně dokončen! Můžete vkládat obsah! Všechny problémy, které jste nahlásili, byly již odstraněny. V případě dalších problémů mě, prosím, kontaktujte (pavel(zavináč)fatym.com nebo 731402651).
P. Pavel
Zajímavé...

65. výročí založení a zahájení činnosti sekulárního institutu Dílo blažené Zdislavy

V roce 2011 si připomínáme 65. výročí založení a zahájení činnosti sekulárního institutu s názvem Dílo blažené Zdislavy. Ve spolupráci s P. Antonínem Krasuckim se chystají některé akce, na které také přinášíme pozvání.

1946 – 2011


Společně děkujeme Bohu za naše povolání a modlíme se za obnovení a prohloubení našeho zasvěcení a služby. Náš sekulární institut Dílo blažené Zdislavy je součástí dominikánské rodiny. Jeho zakladatel PhDr. Jan Bernardin Skácel, OP před pětašedesáti lety založil společně s MuDr. Marií Veselou společenství sester, jejichž posláním bylo pomáhat biskupům a kněžím v pastoraci zvláště v pohraničních farnostech, oslabených odsunem německého obyvatelstva.
15. ledna 1946 složila doživotní sliby v kostele v Holýšově v plzeňské diecézi zakladatelka a první sestra. Oficiální činnost zahájilo společenství 19. března 1946 otevřením kursu pro laické katechetky. Později se sestry usadily také na faře v Hradci u Stoda a na žádost biskupa Štěpána Trochty pracovaly na různých místech v litoměřické diecézi. Veřejně mohly sestry pracovat jen do roku 1950, pak přešly do ilegality a působily tajně. Pracovaly jako pomocnice na farách nebo v civilních zaměstnáních většinou ve zdravotnictví. V šedesátých letech se společenství rozšířilo také na Moravu.
K oficiálnímu církevnímu schválení institutu došlo až 26. prosince 1990. V této době mělo Dílo blažené Zdislavy 35 sester a kandidátek. Sestry otevřely v Litoměřicích Charitní domov Zdislava pro přestárlé kněze a věřící laiky a dále působily podle svých sil ve farnostech. Nyní jádro institutu, které tvoří staré sestry, žije společně v Charitním domově na Moravci, dvě sestry působí v Praze a jedna v olomoucké diecézi. Celé společenství má 12 sester s doživotními sliby. Jeho spirituálem je P. Antonín Krasucki, OP.
Jubileum našeho společenství chceme oslavit především duchovně. Každý měsíc jubilejního roku chceme společně rozjímat nad jedním rysem spirituality našeho společenství a modlit se za jeho další směřování a apoštolát. K tomu vydáváme Jubilejní sešitek s úmysly modliteb. 15. leden prožijeme v modlitbách a obětováním mše svaté na poděkování za vznik Díla s prosbou o požehnání pro jako další existenci. Na 19. března plánujeme děkovnou mši svatou na Moravci s obnovením slibů. Dílo se také oficiálně zúčastní pouti ke hrobu sv. Zdislavy v Jablonném 28. května a pouti v Křižanově 29. května.

U příležitosti jubilea chceme vydat knihu o našem společenství, vytvořit informační leták pro případné zájemce a informovat o možnostech zasvěceného života v našem společenství v katolickém tisku. V tomto roce plánujeme uskutečnit ve spolupráci s P. Antonínem Krasuckim tyto akce:

25. – 27. března – duchovní obnovu pro mladé v dominikánském klášteře v Praze

10. – 14. července – duchovní obnovu pro mladé na Olšanských horách v Rudě nad Moravou

15. července – Den seniorů v Rudě nad Moravou

17. – 20. listopadu - Exercicie pro sestry sekulárních institutů v klášteře dominikánů v Praze


Prosíme všechny členy dominikánské rodiny o modlitbu za naše společenství a děkujeme všem bratrům dominikánům, kteří nám jakkoliv pomáhali a pomáhají. Rádi mezi sebou přivítáme ženy, které mají velkou lásku k Církvi, chtějí žít zasvěceným životem uprostřed světa a vnášet do něj hodnoty evangelia.

Lenka Bernadetta NezbedováSdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 19. 01. 2011 | 6587 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 417004
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace