Zajímavé...

Vzpomímka na opravdového rytíře katolické církve, pana Josefa Vlčka

Josef Vlček, foto z: http://tisk.cirkev.cz/ Jak již víte, v úterý 28. července 2015 zemřel v Hospici na Svatém Kopečku Josef Vlček, politický vězeň, nakladatel a vydavatel. Rytíř Řádu sv. Silvestra, předseda Matice cyrilometodějské, šéfredaktor týdeníku Světlo, zakladatel Mariánského kněžského hnutí v ČR a člen Konfederace politických vězňů.

Přinášíme odkaz na televizní pořad Cesty víry a na pořad Českého rozhlasu z cyklu Příběhy 20. století, které mu byly věnovány.

Cesty víry
Ten, který šíří světlo


Životní příběh Josefa Vlčka – vydavatele křesťanského týdeníku Světlo. Připravili J. Albrecht a M. Strouhal

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/411235100051006-ten-ktery-siri-svetlo/

@@@


Příběhy 20. století:
V lágru poznal Husáka i Havla, chtěla ho získat StB


Josef Vlček poznal v komunistickém vězení budoucí prezidenty Husáka a Havla i kardinála Duku. StB se z něj snažila udělat kolaboranta, on to ale odmítl. Ultimátum přitom znělo: buď budeš spolupracovat, nebo tě čeká trest smrti.

Celý článek na:
http://zpravy.idnes.cz/pribehy-20-stoleti-v-lagru-poznal-husaka-i-havla-chtela-ho-ziskat-stb-1pc-/domaci.aspx?c=A110908_131409_domaci_hro

@@@Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční při mši svaté v pátek 31. července od 14.00 hodin v olomoucké katedrále a poté budou ostatky zemřelého uloženy v rodinném hrobě na Ústředním hřbitově v Olomouci.

Více v článcích:
Zemřel předseda Matice cyrilometodějské Josef Vlček

Zemřel opravdový rytíř katolické církve v ČR Josef Vlček

Pan Josef Vlček

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 30. 07. 2015 | 1784 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 414774
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace