Zajímavé...

Zahájena výstava Turínského plátna

File:Replika calunu 2.jpg, CC BY-SA 3.0, wikipedia.org V Turínském dómu byla tuto neděli (19. dubna 2015) vystavena známá tamější relikvie pohřebního plátna. Výstav vyhlásil tamější arcibiskup Cesare Nosiglia v souvislosti s 200. výročím narození dona Boska a potrvá až do 24. června. Od roku 2000 je to již třetí výstav. Vstupenka je bezplatná, ale je nutné si ji předem rezervovat prostřednictvím internetových stránek.

Svatý Jan Pavel II. řekl o Turínském plátnu, že je „zrcadlem evangelia“ a „provokuje rozum“. Turínský arcibiskup se odvolává právě ke slovům tohoto papeže z roku 1998.

„»Protože se nejedná o věc víry, církev není kompetentní vydávat prohlášení o historických a vědeckých bádáních nad tímto plátnem. Církev vybízí k jeho studiu bez předsudků, které vydávají za samozřejmé výsledky, jež samozřejmé nejsou.« Církev proto v těchto aspektech neklade žádná omezení, ale také je neabsolutizuje, protože pro nás je zajímavé, že toto plátno evidentně odráží evangelia. A namísto četby psaného evangelia, lze evangelium vidět na tomto plátnu. Je to nástroj, který pomáhá vstoupit do velkého tajemství utrpení a smrti Páně a vnímat nezměrnost Jeho lásky. Proto jsou před Turínským plátnem lidé nezřídka dojati. Proto se koná tento výstav, nikoli proto, aby se řeklo „je pravé“ nebo „není pravé“. To je vedlejší.“

Říká turínský arcibiskup Nosiglia v souvislosti se včerejším výstavem této relikvie, kterou navštíví 21. června papež František, jak to včera sám zmínil ve svém poledním vystoupení před mariánskou velikonoční modlitbou Regina caeli na Svatopetrském náměstí.

Související články:

Turínské plátno? Stopa, jež může vést ke Kristu

Muž z plátna zmizel jako při Big Bangu

Turínské plátno je z 1. století

Videoposelství Svatého otce k výstavu Turínského plátna

Ve Španělsku proběhne sympozium o Turínském plátně

Převzato z radiovaticana.cz, 20. dubna 2015, článek naleznete zde.

Pán Ježíš,zdroj: www.pixabay.com, Licence: CC0 Public Domain / FAQ

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 22. 04. 2015 | 1999 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: radiovaticana.cz
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (531 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (362 hl.)
 
Je to bláznovství (389 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (403 hl.)
 
Dost se o to zajímám (511 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (398 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (345 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2939
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace