Zajímavé...

Potrestán: starosta kritizoval Halloween

foto z res.claritatis.cz Bývalý starosta z Warwickshiru, pravidelný návštěvník bohoslužeb, se odmítl zúčastnit akce související s oslavou Halloweenu, a proto byl obviněn z porušení předpisů o rovnosti, neboť rozhněval pohany.

Tom Wilson, který je členem baptistického sboru Manor Court v Nuneatonu, řekl, že Halloween je podle jeho názoru „pohanskou slavností“ a že si nepřeje být s ním spojován.

Ale tento jeho výrok z roku 2009 napadli pohané, kteří si stěžovali na obecní radě v Nuneatonu a v Bedworth Borough.

Nyní již bývalý starosta byl za svůj výrok oficiálně pokárán a dostal pokyn, aby v tisku uveřejnil svou omluvu.

Bývalý starosta, který je stále ještě členem městské rady, uvedl: „Domnívám se, že takový trest je krutý a považuji tento případ za příšerné plýtvání časem a penězi. Stalo se to téměř před dvěma lety a pěti měsíci a děsím se toho, kolik peněz to již stálo naše daňové poplatníky.“

Uvedl, že doposud „od nikoho nedostal ani jeden dopis, textovou zprávu nebo e-mail se stížností“.

Problém vznikl v roce 2009, kdy starosta Wilson odmítl pozvání stát se porotcem v soutěži ve vyřezávání dýní, jež se konala v centru města.

Tehdy řekl: „Halloween je pohanský svátek. Velebí Satanovy anděly a oslavuje temnou stranu. Nemyslím si, že je vhodné zapojovat mladé lidi do takových záležitostí, a nepřeji si být s touto akcí spojován.“

Pohané si stěžovali na městské radě a tvrdili, že jeho výrok byl „mylný a může způsobit potíže.“

Radní Wilson se nyní vyjádřil, že jeho „volba slov možná byla zavádějící“.

Podvýbor městské rady dospěl k názoru, že se radní Wilson „nechoval k ostatním s úctou“, „choval se způsobem, který mohl způsobit, že by městská rada porušila ,předpisy o rovnosti´“, a „choval se způsobem, kterým mohl poškodit dobrou pověst úřadu městské rady“.

Radní Wilson je v současné době postaven mimo funkci z důvodu porušení dalších předpisů v době, kdy působil jako starosta.

Převzato z http://claritatis.cz, článek naleznete zde.

přečtěte si i starší článek:

HALLOWEEN - Znáte původ tohoto svátku?


(Na fatym.com vydáno 12. 2. 2012.)

foto z res.claritatis.czSdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 31. 10. 2013 | 9547 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 410804
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace