Bylo

Pochod pro život 2009

Nabízím fotky z Pochodu pro život, který se uskutečnil 28. března 2009. Jak celý den ohodnotila slečna kooperátorka katechetek Míša ze Šlapanic si můžete přečíst.„Vstaneme ráno tak, abychom se stihly pomodlit ranní chvály, nasnídat se a připravit se věci na cestu“ domluvily jsme se my tři katechetky na faře ve Štítarech. Ovšem kdybychom věděly, že nijak spěchat nemusíme... V určenou dobu, o půl deváté, jsme byly v plné polní, přijelo několik dalších účastníků i naši kněží, ale autobus nikde. Zapomněli na nás. A tak následující půlhodinu otec Marek žhavil telefon a my ostatní pod vedením Lídy trénovali odpovědi k žalmům. Nakonec jsme se dočkali. Jeden obětavý pan řidič se v náš prospěch vzdal vyhlídky volného dne, stráveného na zahradě, bezpečně nás dovezl do Prahy i zpět a trpělivě poslouchal náš zpěv s kytarou, který až na chvíle, kdy jsme se společně modlili nebo kdy někdo mluvil do mikrofonu, neutichl.V Praze jsme vystoupili u Vltavy, vyhnuli se trase pro maraton a několika rušnými ulicemi se dostali k dominikánskému kostelu sv. Jiljí. Zde jsme se na zahájení Pochodu pro život zúčastnili mše. Trojlodní barokní kostel takřka praskal ve švech. Otec Marek, hlavní celebrant, po kázání přijal tři nové dívky do Společenství čistých srdcí, načež jsme jim my přítomní členové, již nosící prstýnky, směli stisknout ruce a s radostí je přivítat mezi sebou.

Po mši jsme se před kostelem chopili transparentů, na nichž česky, anglicky i německy zářila hesla, bránící život nenarozených dětí, megafonů a dřevěných křížků a v zástupu čítajícím asi 1500 lidí se vydali na pochod středem města. Po celou dobu zněly modlitby a zpěv kajících žalmů. Drobnou kuriozitou bylo střetnutí s průvodem mažoretek různých národností. Jinak jsme ale bez potíží došli až na Václavské náměstí, kde jsme pod sochou dědice české země zazpívali svatováclavský chorál a českou hymnu. Tím akce oficiálně skončila, avšak před odjezdem zbylo ještě dost času, abychom pozdravili své přátelé, kteří přijeli z dalších koutů republiky. Na závěr díky všem organizátorům a zejména našim nebeským Přátelům za příznivé počasí a vcelku bezproblémový průběh akce. Věřím, že přinese ovoce.
Míša KlímováSdílet

| Autor: Lucka Růžičková | Vydáno dne 16. 04. 2009 | 4473 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 407992
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace