Jak používat knihu Krokodýl

Autor: P. Marek Dunda <marek [zavináč] fatym [tečka] com>, Téma: Zajímavé..., Vydáno dne: 04. 03. 2018

Krokodýl FATYM Vranov nad Dyjí, vydal v rámci tiskového apoštolátu A.M.I.M.S., knihu Krokodýl, kterou si mnozí objednávají, někteří dokonce po desítkách i stovkách. Proto je důležité zmínit, jak s touto knihou zacházet, aby byla využitá, a aby se informace z ní neobrátily proti čtenáři.

Když čtenář dostane knížku Krokodýl do ruky, je v nebezpečí vzít ji jako každou jinou knihu. Za chvíli se dá přečíst polovina a dokonce i celá knížka jedním tahem. To se tak dá udělat napoprvé, ale pak je třeba se ke knize vrátit a jedné stránce se věnovat po dobu 1 měsíce.
Nejenom, že ji čtenář zvládne tak, aby si vše důkladně zapamatoval, ale je potřeba to uvést do života, a to tak, aby se to stalo součástí jeho jednání trvale. Někdy na to ten měsíc nestačí, a tak je potřeba věnovat se této stránce déle.
Ke knize je třeba se i s odstupem času vracet a oživovat v praxi všechny probírané rady.

Proč v úvodu tohoto článku píšu, že by se kniha mohla stát i nebezpečnou pro některé čtenáře?
Tím, že se dá přečíst snadno a rychle, může nabýt čtenář dojmu, že už to zná. Jenomže, zde je právě to hlavní nebezpečí: "Věděli a nečinili." Přichází totiž pokušení říci si, to znám, ale tato knížka není na to , aby měl člověk širší vědomosti, ale aby měl k dispozici konkrétní rady, jak pracovat na svém osobním růstu.
A tak se pro poctivého křesťana, který chce duchovně růst, může tato kniha stát dlouhodobou životní průvodkyní, která ho bude provázet a díky, které bude opravdu růst.

Obálka - P. Marek Dunda: Krokodýl aneb můžeš růst