Atentáty a zasvěcení

Autor: Roman Tomek <roman.tomek(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Zdroj: http://dev.magnificat.sk/, Vydáno dne: 03. 08. 2016

Our Lady of Fatima. Credit: Joseph Ferrara Our Lady of Fatima in LA Archdiocese via Flickr (CC BY-SA 2.0). Milí přátelé, toto svědectví jsem slyšela na nedávných duchovních cvičeních v Itálii. Setkalo se na nich duchovenstvo z téměř celého světa: od Evropy po Ameriku, i z Blízkého východu.

V této době, světem otřásají zprávy o sebevražedných útocích členů takzvaného Islámského státu. Jistě se mnozí ptají, jestli existuje síla, která dokáže teroristy zastavit. Dobrá zpráva je, že ANO, EXISTUJE a důkazem toho je svědectví kněze z Libanonu.

Koncem června 2016 se na poutním místě konalo na podnět biskupa modlitební shromáždění. Sešlo se mnoho lidí. I sem přešli čtyři teroristé ze Sýrie a čekali na příležitost, aby se odpálili. Lidé si všimli čtyř mužů, kteří se neúčastnili na modlitbách, a přivolali policii. Když se policisté blížili, bylo podle pohybů mužů vidět, že se chtějí odpálit, avšak - nepodařilo se to ani jednomu z nich! Začali utíkat do lesa a policisté utíkali za nimi a stříleli. Avšak ani jim pušky nefungovaly. Kdyby do nich stříleli v blízkosti lidí, nálože na útočnících by vybuchly. Když však vešli hlouběji do lesa, policistům začaly zbraně fungovat - tři zastřelili a jednoho chytili.

Ve stejný den se pokus o atentát zopakoval. Lidé si opět všimli dvou podezřelých mužů. Ti, když se blížila policie, se chtěli odpálit, avšak spouštěče jim opět nefungovaly. Policie je zatkla.

V roce 2013, dne 16. června se Libanon slavnostně zasvětil Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Událo se to po 40- denní duchovní přípravě celé země a za přítomnosti všech patriarchů, biskupů, představitelů státu i za účasti nespočetného množství lidu. Od té doby se zasvěcení Libanonu opakuje v tento den každoročně. Den Zvěstování Páně, 25. březen, přitom prohlásili za národní svátek.

Převzato z http://dev.magnificat.sk/, článek z 1. srpna 2016 naleznete zde.

O něco rozšířenější verzi tohoto článku naleznate zde:

Sila modlitby
http://www.maria.sk/sila-modlitby


@@@

Zásvětné modlitby k Panně Marii
a odpověď po smyslu a důvodech zasvěcení


cuore_immacolato _di_maria, www.cvrcek. estranky.cz


Sarleinsbach Pfarrkirche - Immaculata 5 Schlange.jpg, Wolfgang Sauber, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org