BOHU DÍKY! - Zpráva Estrelové znovu odmítnuta: Masivní protesty zvítězily nad štědře financovanými skupinami v Europarlamentu

Autor: Roman Tomek <roman.tomek(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Zdroj: http://prolife.cz, Vydáno dne: 10. 12. 2013

foto z: http://prolife.cz Extrémně propotratová zpráva Estrelové o Sexuálním a reprodukčním zdraví a právech byla dnes již podruhé zamítnuta poslanci Evropského parlamentu. Místo ní byla přijata alternativní rezoluce předložená poslanci Evropské lidové strany a Skupiny Evropských konzervativců a reformistů s těsným výsledkem 334 pro, 327 proti a 35 se zdrželo hlasování.

Alternativní návrh usnesení odkazuje pouze na princip subsidiarity: "Formulování a provádění politik v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví a práva a sexuální výchovy ve školách je v pravomoci členských států." Přijetím alternativní rezoluce tak odpadlo hlasování o zprávě Estrelové.

Europoslanci obdrželi na sto tisíc prohlášení, dopisů a letáků. Den před hlasováním se před budovou Evropského parlamentu ve Štrasburku konala demonstrace asi dvou stovek převážně mladých lidí a rodin. Protesty upozorňovaly na témata, kterých se zpráva Estrelové týkala: ohrožení principu subsidiarity, práva rodičů na výchovu vlastních dětí (včetně sexuální výchovy) a práva lékařů a zdravotnického personálu na výhradu svědomí a vnucování propagace potratů a antikoncepce. Facebooková stránka "Estrela No - Respect Subsidiarity" získala téměř 4 500 fanoušků během pouhých 72 hodin.

Po prvním odmítnutí zprávy Estrelové v říjnu se zpráva znovu projednávala ve Výboru pro ženská práva a rovnost pohlaví. Nebyla zde povolena žádná diskuse a nebylo umožněno ani předkládání pozměňovacích návrhů. Nyní na toto porušení jednacího řádu bylo poukázáno během hlasování v plénu a bude o něm jednáno na jednání předsedů parlamentních frakcí.

Hnutí Pro život ČR děkuje všem, kteří se do této masivní kampaně zapojili a přispěli tak k vítězství, a zároveň děkuje i poslancům Evropského parlamentu, kteří hlasovali pro alternativní rezoluci a tím odmítli zprávu Estrelové.

Přílohy:
PPE_ECR_navrh_usneseni.pdf, [85 kb] - v původním článku

Převzato z http://prolife.cz, článek naleznete zde.

@@@


Europoslankyně MUDr. Anna ZÁBORSKÁ na svých stránkách napsala:

Európsky parlament neprijal kontroverznú "správu Estrela"


10. decembra 2013
Štrasburg

Európsky parlament dnes napoludnie neprijal kontroverznú Správu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví, ktorej autorkou je socialistická poslankyňa Edite Estrela. V hlasovaní namiesto nej prešiel alternatívny návrh uznesenia, ktorý predložili frakcie EPP a ECR. Za tento návrh hlasovalo 334 poslancov, proti 327 a zdržalo sa 35 poslancov.

"To, že správa neprešla, považujem v súčasnej politickej klíme za malý zázrak. Väčšina poslancov tak jasne odmietla zasahovanie do výlučných kompetencií členských štátov, predovšetkým v otázkach týkajúcich sa výchovy detí v rodine a vykonávania potratov. Ďakujem všetkým, ktorí podporili naše snahy a apelovali na poslancov zaslaním mailu alebo podpísaním petície," uviedla po hlasovaní europoslankyňa Anna Záborská.

Kontroverznú správu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví už parlament v októbri po búrlivej diskusii vrátil na prepracovanie naspäť do výboru. Spravodajkyňa však urobila len nepatrné zmeny a následne Výbor pre práva žien a rodovú rovnosť vrátil správu do pléna.

"Zápas o právo nenarodeného dieťaťa na život a ľudskú dôstojnosť týmto nekončí. Pokračovať bude aj diskusia o definícii rodiny a jej postavení. Dnešné hlasovanie mi však dáva nádej, že obhajoba prirodzených hodnôt vychádzajúcich z judeo-kresťanskej tradície má zmysel a prináša výsledky," zdôraznila Anna Záborská.

Prílohy:

- Správa o sexuálnom a reprodukčnom zdraví
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=REPORT&reference=A7-2...


- Alternatívny návrh uznesenia EPP/ECR
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+AMD+..Zdroj:
http://www.zaborska.sk/?q=node%2F244

Magnificat: - Aktuálne: ESTRELA PORAZENÁ! Dnes demonštrácia v Bratislave – o 18.00 hod. pred belgickým veľvyslanectvom

foto z: http://prolife.cz