Kniha Zázrak v Praze

Autor: Roman Tomek <roman.tomek(at)seznam.cz>, Téma: Knihy, Vydáno dne: 03. 07. 2012

Autor knihy ZÁZRAK V PRAZE
Martin Leschinger
nám napsal o své nové knize.

Je to příběh, ve kterém se odpočítává čas, protože se hraje o životní jistoty hlavního hrdiny, je sondou do žhavé české současnosti.

Zázrak v Praze. Jde o příběh novináře, který píše do známého českého deníku měsíc "pravdu". Snaží se tím zvednout povážlivě klesající prodej novin. Nikdo mu nepřikazuje, co a jak má psát. Protože dohoda s vedením mediálního koncernu zní, že pokud tato jeho svérázná metoda povede k ekonomickému úspěchu, pak má k uskutečnění této vize na měsíc volnou ruku.

Myšlenka krásná. Leč nelehká ve své realizaci. Na její úskalí hlavního hrdinu ještě první den příběhu, který v knize trvá jeden měsíc, upozorňuje nový spojenec, kterého novinář (šéfredaktor novin) nečekaně potkává v chrámu Panny Marie Vítězné v Praze na Malé Straně. Jmenuje se - Pražské Jezulátko.

Čtenář je vtažen do příběhu sledováním dilematu, zda šéfredaktor projde touto životní zkouškou úspěšně a zvednutím prodeje novin zachrání své pracovní místo. Zároveň však sleduje proměnu hlavního hrdiny, který ve svých padesáti letech sice podvědomě věděl, že život není jenom o honičce, jak vydělat co nejvíc peněz a potom si je co nejpříjemněji užít, ale že na světě zřejmě existuje i jiný rozměr života s duchovními prvky, kterému se ale radši, jako většina ostatních příslušníků českého národa, snaží co největším obloukem vyhnout...Ukázka z knihy ke stažení zde! Download...Pražské Jezulátko, foto: Szalas, wikipedia.org
Obálka knihy