Koncert Musica da chiesa v Olbramkostele 2010

Autor: Bohumila Hubáčková <hubackova.bo(at)seznam.cz>, Téma: Bude a zveme!, Vydáno dne: 29. 07. 2010

P. Konečný Všechny srdečně zveme na koncert souboru historických hudebních nástrojů Musica da chiesa, který se uskuteční v úterý 3. 8. 2010 v 19 h v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Olbramkostele. Plakátek ke stažení zde! Download...

Další info ke stažení zde! Download...

www.musica-da-chiesa.cz/

Na nejrůznější historické nástroje zahraje Tomáš Najbrt a P. Jaroslav Konečný. V Olbramkostele již koncertovali a vždy šlo o nevšední podívanou i "poslouchanou".
Proto přijďte, přijeďte, těšíme se na vás!

Jejich CD si můžete poslechnout na www.tv-mis.cz

Tomáš Najbrt (*1951)

Vystudoval na pražské Státní konzervatoři hru na klasickou kytaru a kompozici. Po absolutoriu se zabýval různými projekty v oborech staré a lidové hudby, pokračoval v soukromém studiu hry na loutnu v Polsku a Německu a prošel také jazzovou a rockovou praxí. Deset let hrál continuo na teorbu v souboru Musica Antiqua Praha .Teprve další studium na Hochschule für Kirchenmusik v Herfordu ukončilo tuto úspěšnou spolupráci. V Německu Tomáš Najbrt studoval především hru na varhany a na loutnu, kompozici a dirigování. Vyučoval hymnologii na teologické fakultě UK. Je členem souboru Ritornello.

P. Jaroslav Konečný (*1961)

Vystudoval pražskou konzervatoř a AMU v oboru hoboj a varhany. Působil jako I. hobojista v orchestru Národního a Smetanova divadla v Praze. Komorní hudbě se věnoval v souborech Musica philharmonica pragensis, České dechové kvinteto, Rožmberská kapela a Quartetto Telemann. Po studiu teologie na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy a přípravě v pražském Arcibiskupském semináři se stal římskokatolickým knězem. V současné době působí jako farář ve Vlašimi a vikář vlašimského vikariátu. Natočil několik vlastních CD alb.

Vstupné je dobrovolné.


umělci v akcivarhany v OlbramkosteleP. Konečný s p. VybíralemP. JaroslavTomáš Najbrt