Příprava k návštěvě Svatého otce v ČR

Autor: Bohumila Hubáčková <hubackova.bo(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Vydáno dne: 14. 04. 2009

Přinášíme slovo našeho otce biskupa Vojtěcha k návštěvě Svatého otce v ČR a pastýřský list o přípravě na tuto významnou událost. Pastýřský list ke stažení zde! Download...

Milí přátelé,

v souvislosti s návštěvou Svatého otce v naší zemi předal Sekretariát ČBK a organizační komise pro přípravu papežské návštěvy první informace. Rád bych vás s nimi seznámil.

Čeští a moravští biskupové vyhlašují duchovní přípravu k této významné události pastýřským listem. Bude čten v neděli 19.4.2009 při všech bohoslužbách. Následující neděli 26.4. by se také měla uskutečnit při nedělních bohoslužbách celonárodní sbírka na zajištění této návštěvy.

Prostřednictvím vašich duchovních správců vám budou následně k dispozici kartičky s modlitbou na tento úmysl. Duchovní příprava na návštěvu Svatého otce bude mít dvě fáze - dlouhodobou a novénu. K oběma vyjdou publikace (brožurky) s texty a náměty pro společné nebo individuální prožívání přípravy. Publikace je možné zakoupit v libovolném množství na Službách biskupství (30,- Kč za kus). První brožurka bude distribuována v květnu, druhá by měla být k dispozici 15. 8. 2009.

Přípravy na setkání se Svatým otcem teprve začínají, proto všechny další konkrétní informace ohledně účasti věřících na těchto setkáních, organizace a ostatních záležitostí, které s tím souvisí, bude možné poskytnout později, jak se bude postupně upřesňovat program a všechny organizační záležitosti.

Prosím vás všechny o modlitbu

váš biskup Vojtěch


Benedikt XVI.